KontaktAkční nabídka

Jak vyčistit žaluzie

předokenní žaluzie Climax montované od společnosti Seidler

Víte jak se starat o venkovní žaluzie, jak je udržovat a čistit? Venkovní žaluzie jsou vhodné pro moderní domy i byty, ale dají se použít i ve starších zástavbách. Můžete dosáhnout toho, aby byly dlouho krásné a funkční i po několika letech vašeho používání. Dodržováním základních postupů prodloužíte životnost venkovních žaluzií i o několik řádek let. Vaše žaluzie pak budou dlouho vypadat jako nové. Ideální je venkovní žaluzie čistit alespoň 2x ročně.

 

Žádná věda, ale zásady při postupu

Nebojte se nějaké zvlášť náročné údržby nebo servisu. Zvládnete to s klasickou výbavou, kterou máte pravděpodobně už běžně doma. Doporučená doba pro údržbu je vždy po létě a po zimním období. V zimě se na vašich venkovních žaluziích totiž často usazuje popílek z komínů a v létě zase pyl ze stromů a různé nečistoty od hmyzu. Nikdy nepoužívejte organická ředidla, rozpouštědla, čisticí písky a pasty či silné alkalické čisticí prostředky. Dodržování uvedených postupů prodlouží životnost venkovních žaluzií a budou vypadat jako nové.

péče o žaluzie Climax montované firmou Seidler

Dokonale čisté žaluzie

Nejprve žaluzie sklopte do svislé polohy a opláchněte je vodou. Omyjte žaluzie mýdlovou či jarovou vodou a použijte pouze houbu nebo měkký hadřík. Nakonec tyto nečistoty zase spláchněte. Použít lze zahradní hadici, parní čistič či vysokotlaký čistič nastavený na nižší výkon. Určitě se ale zcela vyvarujte chemickým rozpouštědlům a čisticím pískům. Venkovní žaluzie se sice vyrábí z odolného extrudovaného hliníku, ale nanášením nevhodných čisticích prostředků je také můžete trvale znehodnotit. Na odstranění slabší nečistot stačí mýdlová voda a s mastnotou i zaschlou špínou hravě zatočí klasický jar.

Interiérové horizontální žaluzie a vertikální žaluzie

Interiérové žaluzie jsou nenáročné na údržbu a ta spočívá v čištění lamel žaluzie od prachu. Nejjednodušším způsobem je uzavření lamel do krajní polohy a následné očištění pomocí hadříku nebo vysavače s nástavcem. To samé proveďte po přetočení lamel žaluzie do druhé krajní polohy. Jinou péči pak horizontální žaluzie nevyžadují. Vertikální žaluzie se skládají z hliníkového profilu a svislých lamel, které jsou provázány ve spodní části řetízkem. Jsou v podstatě bezúdržbovým zařízením a lamely se čistí podle zvoleného materiálu vlhkým hadrem nebo suchou cestou pomocí vysavače.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *