KontaktAkční nabídka

Jak vybrat markýzy a nespálit se

markýzy Climax od společnosti Seidler

Správně zvolená forma markýzy dokáže s vaším domem, bytem, balkonem či terasou neuvěřitelné divy. Abyste se ale v našem světě markýz neztratili a dobře se zorientovali, musíte si vybrat tu pravou. K prověřeným značkám patří například Climax. Zajímejte se především o kvalitu, použité materiály, zvolený pohon, uložení látky, impregnaci a životnost. Klasické uložení látky markýzy spočívá v tom, že je látka navinuta na hřídel a pak není nijak chráněna před většími rozmary počasí. Pokud na ni prší, sněží a svítí slunce, má to neblahý vliv na její životnost.

Kazeta, která dokonale ochrání látku

Ochrana látky markýzy Climax, dodaná firmou Seidler

Vhodnější způsob uložení látky zajistí zakrytí hřídele hliníkovou stříškou. Ta ji shora chrání nejen proti dešti. Model spojující jednoduchost, kvalitu a příznivou cenu, najdete pod názvem markýza Klasik. Moderní rodinné domy, byty a terasy si rozhodně zaslouží kazetovou markýzu. Vybrat si můžete z modelů Scrigno, Segno nebo Kaseta. Jsou nenápadné, s jednoduchým minimalistickým designem, látka, která je ukrytá v kazetě, je v ní dokonale chráněna a déle si uchová barvy. Kazetová markýza pak uzavře látku ze všech stran, chrání ji před mechem, plísní i ptačími výkaly. Odolná kazeta a její ramena jsou vyrobeny z kvalitních slitin hliníku a následně jsou povrchově upraveny metodou práškového lakování.

Na balkon i terasu

markýzy Climax na balkon či terasu, montované firmou Seidler

Markýzy se dají běžně kotvit na stěnu i do stropu nebo na krokvové konzoly. Při volbě umístění markýzy je třeba myslet na připojení k elektrické síti i pohodlné motorické ovládání. Umístění markýzy vždy konzultujte s odborníkem. U nás vám s tím velice rádi poradíme. Instalace svépomocí je pouze na vlastní riziko. Když je slunce nízko nad horizontem, někdy markýzu podsvěcuje. Tomu zamezují markýzy Klasik a Kaseta s výsuvným volánem s výškou až 150 cm. Proti nízkému podvečernímu slunci vás na vaší terase také spolehlivě ochrání boční látková clona Sida. Ukotvíte ji na fasádu domu a při vytažení ji upevníte na protější stěnu či stojan.

Stisknutím tlačítka máte slunce pod kontrolou

Ve spalujícím žáru slunce určitě nechcete obtížně točit klikou. Markýzu lze ovládat pomocí smartphonu nebo dálkového ovládání. Na jedno stisknutí knoflíku vám markýza zajistí příjemný stín. Motorické ovládání je navíc oproti tomu manuálnímu plynulejší a šetrnější k její konstrukci. Je jednodušší, komfortnější a chrání markýzu před nepříznivými vlivy počasí. Pokud fouká vítr, větrné nebo otřesové čidlo vaši markýzu zatáhne. Tím ji ochrání před poškozením a zvýší její životnost. Pokud slunce svítí příliš intenzivně, sluneční čidlo zase vyšle signál a markýza se sama vysune. Markýza vytažená i přes den v době nepřítomnosti chrání před sluncem osoby i dlažbu na terase. Bohužel ale akumuluje teplo. Večer, když chcete vyvětrat, čeká vás po otevření okna i dveří místo vytouženého osvěžení horko sálající horko do místnosti.

Pevná látka, co něco vydrží

Markýzy Climax z kvalitní rakouské látky dodané firmou Seidler

Kvalitní impregnace látky zaručí neprotečení vody markýzou. Markýza ale není deštník, pouze stínicí prvek. Climax používá vysoce kvalitní rakouské látky, které přečkají bez úhony i jemný déšť. Při dešti je ale třeba vždy markýzu stáhnout. Nepomůže ani sebekvalitnější látka opatřena impregnací. Markýzu slaďte s barvou fasády, tvarem domu i střechy. Jde o to, zda chcete markýzu zvýraznit a vytvořit z ní dominantní designový prvek fasády, nebo ji spíše naopak sladit k fasádě, oknům, roletám, žaluziím či dalším stínicím prvkům. Moderní, funkcionalisticky pojaté rodinné i bytové domy si rozumí s markýzou Segno s hranatým designem kazety z dílen italských návrhářů.

Důležitá kritéria

oblíbená žlutá markýza Climax od společnosti Seidler

Výběr látky na venkovní markýzu ze vzorníků vybírejte vždy proti světlu. Nejoblíbenější jsou odstíny žluté, hnědé a zelené. Modrá barva je oblíbená spíše u jižních a severských států. Trendy jsou také odstíny šedé, skvěle se hodící k moderní architektuře. Jednobarevné látky jsou vždy nadčasové, moderní a zcela univerzální. Velmi pěkné jsou i decentní proužky tón v tónu. Tmavé odstíny látek přitahují více slunce, ale zároveň také více zatemňují a snadněji se udržují čisté. Světlé barvy zase rozzáří terasu i váš interiér. Žlutá barva nejvíc přitahuje hmyz. Vybírejte tedy obezřetně.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *