KontaktAkční nabídka

Jak udržovat rolety

jak pečovat o rolety Climax dodané firmou Seidler

Pokud máte plastová okna a používáte stínící techniku, potřebujete vědět, jak na čištění rolet a žaluzií. Existují různé typy žaluzií a rolet, které jsou vyrobeny z různých materiálů. Přesto existují dlouze prověřené principy, jak je lze efektivně čistit. Hlavním pravidlem je provádět čištění pravidelně a preventivně. V současné době jsou k dispozici také specializované čistírny, které vaše rolety a žaluzie odborně a velmi pečlivě vyčistí.

jak pečovat o rolety Climax dodané firmou Seidler

Jak čistit rolety

U rolet je třeba zvažovat jejich čistění hlavně podle jejich materiálu. Jestliže se vaše rolety dají prát, máte situaci o moc jednodušší. Nejprve vysavačem pečlivě odstaňte prach a další nečistoty. Pak sundejte rolety dolů, rozložte si je nejlépe na zemi a opatrně je očistěte jemným a měkkým kartáčem. Pak si napusťte si vanu teplou vodou a rolety do ní ponořte. Přidejte jemný mycí prostředek a nechte je chvíli namočené. Pak otřete pomocí houby zbylé nečistoty a na skvrny použijte jemný kartáček, kterým je vykartáčujete. Rolety vysprchujte a dejte je usušit na prádelní šňůru nebo sušák, kde důkladně vyschnou. Pak je můžete zavěsit zpět na okna. Jestliže se materiál nesmí prát, rolety vysajte, jemným čisticím prostředkem a vlhkým hadrem vyčistěte špinavá místa, omyjte je čistou vodou a jemně vysušte suchým ručníkem.

Jak čistit žaluzie

Čištění žaluzií je o něco složitější a můžete jej provést i sami. Pravidelně čistěte lamely od prachu a nečistot, ať se vám moc nezanesou pomocí prachovky nebo lehce navlhčeného hadříku. Na horizontální žaluzie můžete použít vysavač se zúženým nástavcem. Pořádně a kvalitně vám žaluzie vyčistí specializovaná firma. Žaluzie je nutné demontovat a pak vám je vrátí čisté do 2 dnů. Jeden den vám žaluzie demontují a druhý den je namontují čisté. Na oknech mají být rolety i žaluzie čisté. Krásným novým oknům znečištěné rolety dojem snadno pokazí. Vyplatí občas se rolety a žaluzie čas od času vyčistit a prodloužit tak jejich životnost.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *