KontaktAkční nabídka

Jak seřídit plastová okna

plastová okna DafePlast od firmy Seidler

Plastová okna patří v současné době k těm nejvyhledávanějším. Určitě za tím stojí především jejich dlouhodobá životnost, velmi snadná údržba, dobré tepelné i zvukové izolační vlastnosti a spousta dalších předností. Hledáte-li nejlepšího prodejce plastových oken, jednoznačně chtějte společnost Seidler, která vám nabídne okna Dafe-Plast. Specializovaná firma vám totiž nová plastová okna nejen namontuje, ale i patřičně seřídí. Určitě si nechte také poradit, zda zvolíte pětikomorová anebo šestikomorová plastová okna Dafe Plast, protože ne každé se hodí do vašeho prostoru. Plastová okna Dafe-Plast zahrnují i možnost mít plastové a vchodové dveře. Průběžným užíváním, klimatickými podmínkami, teplotními rozdíly a tím, jak stavba pracuje, občas u oken dojde k posunům. Proto je nutné čas od času plastová okna seřídit.

Kdy plastová okna seřizovat

plastová okna od firmy Seidler

Pokud jdou venkovní dveře nebo plastová okna špatně zavírat, nedají se dovřít nebo nepříjemně drhnou, nastal ten správný čas na jejich seřízení. Občas je ale dobré poopravit seřízení, i když se neobjeví problém. Seřizování by mělo proběhnout 2x do roka, ideálně na jaře a na podzim. Jak jistě víme, pravidelná údržba jakéhokoliv produktu ovlivní jeho životnost a plastová okna rozhodně nejsou výjimkou. Správným a pravidelným seřizováním vám budou plastová okna sloužit velmi dlouho. Na seřízení si můžete samozřejmě objednat i firmu.

Jak seřídit plastová okna

Výškové seřízení křídla k rámu provádějte pomocí stavěcího šroubu, který je umístěný v dolním závěsu rohu okenního křídla. Imbusový klíč a zároveň šroub, kterým budete společně otáčet ve směru hodinových ručiček, docílí, že se okenní křídlo bude posunovat směrem nahoru. Pokud naopak je třeba posunout křídlo směrem dolů, otáčejte šroubem obráceně, tedy proti směru hodinových ručiček. Stranové seřízení křídla k rámu začíná v dolní části. Pro seřizování křídla ve vodorovné ose použijete stavěcí šroub v dolním závěsu a za použití imbusového klíče a otáčení šroubu po směru hodinových ručiček křídlo posunete směrem k závěsu, v opačném směru zase okenní křídlo posunete směrem od závěsu. Nakonec seřizujeme křídlo vůči rámu jeho horní části. Poslouží nám zase stavěcí šroub v horním závěsu a imbusový klíč. Otáčením po směru hodinových ručiček křídlo posouváme směrem k závěsu a obráceně.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *