KontaktAkční nabídka

Důležitá kritéria při výběru stínění

vyber stinici techniky Climax od spolecnosti Seidler s.r.o.

Pokud jste se rozhodli pořídit si novou stínicí techniku, je třeba si ujasnit, co má splňovat. Zda má prohloubit vaše soukromí a zamezit pohledům sousedů i kolemjdoucích, nebo třeba nenechat proniknout noční venkovní osvětlení a prostup hluku z ulice. Sluneční paprsky dovedou zahřát i potrápit. V momentě, kdy se pobyt na vaší krásné terase stává díky palčivému slunci nesnesitelným, je třeba sáhnout po vhodném typu zastínění. Stejně tak nám mohou vadit nepříjemné paprsky slunce během práce na našem počítači či při sledování televize. Vhodné stínění omezí i nepříjemné horko v místnosti.

venkovní žaluzie tmavézaluzie ceník

Vnitřní a venkovní stínění

Vybírat můžete mezi vnitřním a venkovním stíněním, zcela ideální je jejich kombinace. Venkovní stínění představují například venkovní žaluzie a hliníkové rolety, které vám poskytnou vysoce efektivní ochranu proti slunečním paprskům. Velmi dobře zachytí i tepelné záření, které pak neprojde oknem do místnosti. Vnitřní stínění zase úspěšně zamezí nenechavým pohledům nakukujícím dovnitř. V současné době také tvoří velmi dekorativní a designový interiérový prvek. Chcete-li podpořit tradiční českou značku, zkuste zvolit třeba CLIMAX, kde najdete široký výběr stínicí techniky.

Efektivita stínění

Velmi pěkné jsou vnitřní látkové rolety, klasické vnitřní žaluzie nebo hit poslední doby v podobě plisé japonských posuvných stěn. Na výběr je mnoho barev, materiálů i vzorů. Hlavním rozdílem je hlavně v efektu formy zastínění. Venkovní stínění umístěné před oknem či na fasádě má až 3x větší účinek než interiérové systémy. Formou venkovního stínění jsou klasické žaluzie, rolety, markýzy a fasádní clony. Promyslet je třeba i ovládání, které vám pak umožní pohodlnou obsluhu stínění. Pokud si vyberete motorový pohon, nebudete litovat.

venkovní žaluzie rozměryvenkovní rolety servis

Rolety versus žaluzie

Nejpoužívanější jsou stále venkovní žaluzie. Hliníkové lamely zcela spolehlivě odrazí sluneční paprsky a pomocí naklápěním lamel lze plynule regulovat dle potřeby přirozené osvětlení v místnosti. Další předností je možnost stínit a současně také větrat. Venkovní rolety jsou ale mnohem efektivnější. Jsou zároveň ochranou proti slunci i zábranou úniku tepla z domu třeba v zimě, kdy fungují jako skvělá tepelná izolace. V létě naopak zabrání přehřívání interiéru. Účinně snižují hlučnost a ochrání vaše okna před rozmary počasí. Neopomenutelná jej jejich bezpečnostní funkce před vloupáním. Rolety ClIMAX disponují patentovanou hliníkovou lamelou, které propustí do místnosti až 21 % světla. Přes den dokonce přes staženou roletu vidíte ven a zároveň je váš vnitřní prostor dokonale chráněn před zvědavými pohledy zvenčí.

Vhodné kombinace

Novinkou je také kombinace venkovních rolet s venkovními žaluziemi na jednom objektu. Do ložnic a pokojů, kde se zejména spí a relaxuje, se používají rolety. Venkovní žaluzie patří k místnostem, kde probíhá běžný denní ruch. Kuchyň nebo pracovna je tedy ideální. Vysoce populární jsou screenové rolety, které tvoří odolná látka. Ta efektivně brání přehřívání interiéru a současně můžete koukat ven. Přesto si důmyslně chráníte své soukromí. Venkovní stínění lze nainstalovat ve fázi hrubé stavby, ale i dodatečně během rekonstrukce. Při stavební přípravě lze stínicí prvky zabudovat rovnou pod omítku. Stínicí techniku vám velmi rádi nainstalujeme.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *